Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Takmičenje povodom Dana arhiva i arhivske službe Bosne i Hercegovine

Kao i svake godine, tako je i ove godine naša škola dobila obavijest da je organizovano takmičenje povodom Dana arhiva i arhivske službe Bosne i Hercegovine.

Pravo na učešće su imali svi učenici srednjih škola sa područja Hercegovačko-neretvanskog kantona. Učesnici su mogli da biraju između tri ponuđene teme koje su nosile imena bosanskohercegovačkih ličnosti koje su ostavile značajan trag na našu kulturu. Iz naše škole učešće u takmičenju uzele su učenice IVa razreda Senka Arfadžan i Irma Malanović na temu život i djelo Alekse Šantića, te učenica IIIa razreda Belma Bajraktarević na temu život i djelo fra Ivana Franje Jukića. Uz upute profesorice Senade Ćosić učenice su uložile veliki trud kako bi napisale kvalitetne radove. Radovi su poslani u institut Arhiva u Mostaru gdje je 12. decembra bilo proglašenje za osvojena prva tri mjesta za sve teme. Dodjeljene su novčane nagrade i kjnjige kao znak zahvalnosti za učešće. Tom prilikom učenice Senka Arfadžan i Irma Malanović su osvojile treće mjesto. Za njih to je bilo pozitivno iskustvo koje im je omogućilo da prošire svoje znanje, a mi im naravno želimo puno sreće i uspjeha u daljem radu i životu.

1.jpg2.jpg