Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Nagradni literarni konkurs

Pedagoški zavod Mostar u saradnji s Narodnom bibliotekom Mostar je povodom 8.septembra, Svjetskog dana pismenosti, raspisao nagradni literarni konkurs iz oblasti kulturne baštine Bošnjaka na temu: Tematska i motivska raznovrsnost u novelama Alije Nametka.


Naša učenica, Senida Šubara, koja pohađa III razred Opšte gimnazije, osvojila je drugo mjesto.
U Klubu čitalaca Narodne biblioteke Mostar 21.10.2019.godine održana je manifestacija Sjećanje na književnika Aliju Nametka gdje su simbolično dodijeljene nagrade za nagrađene učenike. U programu su učestvovali dr. Enisa Gološ, doc.dr. Irma Marić, mr.sc. Nusret Omerika i direktor Narodne biblioteke  gospodin Rasim Prguda. Moderator je bio prof. Meadin Mrndžić. Manifestaciji su prisustvovali učenici i nastavnici srednjih i osnovnih škola Grada Mostara, kao i profesori nagrađenih učenika.

konkurs.jpg