Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Obilježen Međunarodni dan pismenosti

Učenici i profesori JU Srednje škole Jablanica su i ove godine proslavili Međunarodni dan pismenosti.

Ovaj dan se obilježava 8. septembra, a utemeljio ga je UNESCO davne 1967. godine s ciljem promovisanja učenja i pismenosti, ali i osvješćivanja javnosti o problemu nepismenosti. U našoj školi ovaj dan je obilježen izradom panoa na kome su prikazane porodice jezika, kao i panoa na kome su prikazane česte pravopisne greške. Učenici su izradili letke u kojem su prikazali pravopisne pogreške koje su česte u svakodnevnom životu. Letke su dijelili lokalnom stanovništvu kako bi ih informisali o Međunarodnom danu pismenosti, kao i istakli važnost kvalitetnijeg obrazovanja.

1.jpg2.jpg3.jpg