Školski list

 

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Kantonalno takmičenje iz informatike

Dana 30.3.2013 godine u prostorijama Fakulteta informacionih tehnologija Univerziteta „Džemal Bijedić“ u Mostaru održano je kantonalno takmičenje iz informatike za srednje škole. Takmičenje

je obuhvatalo tri oblasti : hardver (detaljno sklapanje svih hardverskih komponenti u kućištu), HTML (kreiranje statičke stranice) i programiranje u C++ (razvojno okruženje MS Visual Studio). Našu školu su predstavljali sljedeći učenici : Maslo Kemal i Hodžić Vedad iz oblasti hardvera (2 učenika u grupi), Armin Jakupović iz oblasti HTML-a i Ravnjak Amir iz oblasti programiranja u C++.

 

Najzapaženije rezultate naši učenici ostvarili su iz oblasti hardvera gdje su zauzeli prvo mjesto (Maslo Kemal i Hodžić Vedad).