Školski list

     

               Školska brošura

              Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Federalno takmičenje iz fizike

Ove godine održano je 21. federalno takmičenje iz fizike na Prirodno-matematičkom fakultetu u Sarajevu 16. aprila.

Iz naše škole sa učenicima koji su na kantonalnom takmičenju osvojili zapažena mjesta, naš drugoplasirani učenik IVb razreda Jusuf Kovačević je predstavljao  našu školu na federalnom takmičenju u oblasti C (optikas i atomska fizika). Nažalost naš predstavnik nije uspio ostvaritit neki zapaženi rezultat s obzirom da po njegovom mišljenju i mišljenju profesora konkurencija nije bila lojalna iz razloga što su se u istom rangu takmičili i učenici matematičko - fizikalnih gimnazija koji po svom planu i programu imaju mnogo više časova fizike sedmično.

takmicenje.jpg