Školski list

   

               Školska brošura

              Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Naša škola jedina u BiH izvela Eratostenov eksperiment

Učenici sekcije za afirmaciju istinskih vrijednosti, koja djeluje u okviru predmeta islamska vjeronauka, izveli su 30. aprila Eratostenov eksperiment, koji podrazumjeva mjerenje opsega Zemlje uz pomoć štapa, e-learning software-a i poznavanja matematike.

Ovaj eksperiment izvodi se u okviru ISE (INSPIRING SCIENCE EDUCATION) projekta koji je pod pokroviteljstvom Evropske Unije, a pokrenut je u aprilu 2013. godine. Ove godine, širom svijeta, eksperiment su izvele 1144 škole od kojih je većina iz Evrope, dok su dvije škole iz Australije, četri iz Južne Amerike, deset iz sjeverne Amerike, sedam iz Afrike i jedanaest iz Azije. Ono što je za našu školu posebno značajno jeste da smo mi jedina škola iz Bosne i Hercegovine koja je učestovala u izvođenju ovog eksperimenta.

P.S. Više informacija o izvedenom eksperimentu čitajte u narednom broju našeg školskog lista.

Jablanica1.jpgJablanica2.jpg