Školski list

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

JU SREDNJA ŠKOLA JABLANICA DOBITNIK NAGRADE ZA PROMOCIJU MIRA I EVROPSKIH VRIJEDNOSTI 2019.

U okviru Sedmice ljudskih prava pod nazivom „Želim da znam šta su moja prava“, Mreža za izgradnju mira i Info centar Evropske unije u BiH obilježili su Međunarodni dan ljudskih prava u Parlamentu BiH.

U prisustvu više od šest stotina gostiju, mladih iz deset bh. gradova, te zvaničnika Evropske unije, ambasadora zemalja članica, predstavnika međunarodnih organizacija i civilnog društva, Nagrada za promociju mira i evropskih vrijednosti za 2019. godinu dodijeljena je našoj školi. Nagradu su u ime škole ponosno preuzeli direktorica Sabina Palić i učenik Kenan Begović, a direktorici škole pripala je i čast da se obrati prisutnima.

Mirovna nagrada dodjeljuje se pojedincima od 2013. godine, a od 2016. godine i školama koje se ističu u svom radu na izgradnji mira i promociji ljudskih prava. Nagrada se simbolično dodjeljuje na Međunarodni dan ljudskih prava, 10. decembra.

1.jpg2.jpg3.jpg4.jpg