Školski list

Školska brošura

 Školska afiša

COK JABLANICA

centar 1

Dobro došli na stranicu naše škole

Profesorica fizike u posjeti CERN-u

Amila Tatar, profesorica fizike u našoj školi, ovih dana je u posjeti CERN-u, najvećem istraživačkom laboratoriju na svijetu koji se nalazi na francusko-švicarskoj granici, zapadno od Ženeve.

Profesorica Amila u grupi je od 20 nastavnika iz Bosne i Hercegovine otputovala u sjedište Evropskog vijeća za nuklearna istraživanja (CERN) gdje učestvuje u Prvom bosanskohercegovačkom CERN-vom programu za profesore. Cilj posjete je upoznavanje sa trenutnim istraživanjima u fizici čestica, a učesnici će potom svoja iskustva prenijeti učenicima. Nastavnici i profesori će u CERN-u imati priliku posjetiti najveće detektore čestica, fabriku antimaterije te razgovarati sa eminentnim stručnjacima sa naših prostora o trenutnom napretku fizike.

1.jpgCERN2.jpg